Wypoczywaj tak jak lubisz

noclegi / restauracja / rekreacja

idealne miejsce na aktywny wypoczynek i relaks, bez względu na to, czy spędzają Państwo czas z rodziną, czy indywidualnie.

Noclegi w Kołobrzegu
Przy decydowaniu się na wakacyjną wycieczkę warto wybrać odpowiednie miejsce. Kołobrzeg charakteryzuje się pięknymi widokami oraz zjawiskowymi plażami. Wbrew pozorom nad morzem można również spędzać czas podczas deszczu lub braku pogody. Znajdą się tam atrakcje zarówno dla całej rodziny, jak i jednej osoby. Problemu nie stanowi też pora roku, ponieważ zawsze można coś tam porobić.

Ja dojechać do Kołobrzegu

Podobnie jak w przypadku każdej większej nadmorskiej miejscowości Kołobrzeg posiada wiele możliwości transportowych. Praktycznie niezależnie od miejsca wyjazdu łatwo jest do niego dojechać samochodem. W okolicy znajduje się wiele autostrad. Oczywiście wybór drogi może się różnić, ponieważ zależy od miejsca zamieszkania. Istnieje także możliwość dolecenia samolotem do lotniska Szczecin- Goleniów.

Do Kołobrzegu dojeżdżają także różne pociągi. Często będą one bezprzesiadkowe. Jak w przypadku jazdy samochodem wybór odpowiedniego pociągu zależy od miejsca zamieszkania. Pozostaje także opcja zdecydowania się na podróż autokarem lub podobnym pojazdem.

Zwykle turyści najczęściej przyjeżdżają do nadmorskich miejscowości w okresie letnim lub wiosennym. Wynika to oczywiście z tego, że w tym czasie można cieszyć się słońcem oraz korzystać z plaży. W zimniejszych porach roku również można wybrać się na spacer po plaży, jednak będzie to wymagało cieplejszego ubioru. Aktywności jest tam sporo, a zabytki można wykorzystywać przy każdej sposobności, niezależnie od zimnej czy ciepłej temperatury.

Teraz nasz oferta została poszerzona o możliwość zarezerwowania pobytu nad samym morzem! Zapraszamy do skorzystania z ofert polecanych noclegów w Kołobrzegu.

Oferta skierowana jest głównie do osób poszukujących wyjątkowego miejsca na wakacyjny wypoczynek z rodziną. W zależności od lokalizacji, na miejscu istnieje możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia oraz atrakcje dla dzieci.

Noclegi w Kołobrzegu (baza noclegowa):

- hotele blisko morza
- komfortowe apartamenty blisko plaży
- tanie pokoje gościnne
- kwatery prywatne na weekend
- ośrodki wypoczynkowe
- pensjonaty w Kołobrzegu i okolicy

Cena za nocleg w Kołobrzegu zależy od liczby osób, termin oraz długości pobytu. Istnieje możliwość negocjacji cen.

Plaża i molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu

Główne atrakcje dla rodzin

Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu będzie odwiedzenie mola i plaża. Na zażywaniu kąpieli słonecznych oraz opalaniu się można spędzić praktycznie cały dzień. Następnie warto się udać do restauracji na kolację lub obiad. Lokali gastronomicznych tam nie brakuje, charakteryzują się dużą różnorodnością. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście wiele z nich oferuje rybne propozycje lub inne nadmorskie specjały.

W Kołobrzegu także, w sezonie często mają miejsce okazyjne koncerty lub festiwale. Są one różnej skali czasem słynne na całą Polskę, a czasem jedynie na region. Praktycznie niezależnie od momentu przybycia będzie można coś znaleźć i wybrać się z całą rodziną. Doskonałą aktywnością, która połączy w sobie komfort ze sportem będzie jazda rowerem. Kołobrzeg posiada zjawiskowe trasy, które ciągną się przez miejski krajobraz oraz ten na łonie natury. Nieco mniej aktywny, ale równie zjawiskowy będzie spacer. Nie trzeba nawet iść na szlak wystarczy wybrać się do okolicznego lasu albo spacerować po molo.

Muzeum 6D w Kołobrzegu

Muzeum 6D w Kołobrzegu

Na terenie całego miasta znajdują się zabytki, muzea oraz place zabaw. 

Są to miejsca, w których dobrze będą bawili się zarówno rodzice jak i dzieci. Niektóre z muzeów są darmowe, inne natomiast płatne. Opłata często jest symboliczna i za niską kwotę można podziwiać eksponaty oraz sztukę. Taka edukacyjna podróż z pewnością spodoba się najmłodszym oraz poszerzy ich horyzonty.

Szczególne wrażenie robi muzeum bursztynu. Jest to miejsce, w którym można dowiedzieć się wszystkiego na temat złota północy. Kolekcja jest bardzo spora i dostarczy rozrywki całej rodzinie na długi czas.

Muzeum 6D jest jedynym takim miejscem Europie. Proponuje interaktywne spędzanie czasu, poprzez angażowanie wszystkich zmysłów. Dzieci oraz rodzice poznają nowe wrażenia węchowe, wzrokowe oraz dotykowe. Poza samą historia przedstawione są tam także najpiękniejsze polskie baśnie i legendy. Eksponaty i atrakcje są w pełni interaktywne, dzięki czemu można je dotykać.

Co robić latem?

  • Wyjście na plażę to świetny pomysł. Znajdują się tam różne okoliczne namioty oraz inne miejsca, gdzie można kupić jedzenie, lub napoje.
  • Kołobrzeg oferuje dużo tras rowerowych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób lubiących spędzać czas aktywnie.
  • Spacer po lesie to doskonałe urozmaicenie krajobrazu względem miejskiej dżungli.
  • Odwiedzenie słynnych lokalów gastronomicznych, jak obrotowa kawiarnia w Kołobrzegu albo restauracji przy molo to pyszna propozycja.
  • W Kołobrzegu lub okolicy znajduje się mnóstwo zabytków. Przykładowo jest to Ratusz, Wieża ciśnień albo Poczta Główna. Ciekawych miejsc znajdują się tam dziesiątki. Dlatego przed wyjazdem warto jest zobaczyć ich pełną listę.

Co robić w ziemie w Kołobrzegu

  • Wbrew pozorom wyjście na plażę nie będzie złym pomysłem.
    Warto jest ubrać kurtkę przeciwwiatrową oraz zaopatrzyć się w solidną warstwę ubrań, która zapewni komfort cieplny. Wiele osób uwielbia patrzeć na wzburzone morze, które często występuje w zimniejszych porach roku. 
  • W tym czasie dużo lokali gastronomicznych nie funkcjonuje. Tyczy się to także stoisk sprzedających zabawki lub regionalne pamiątki. Miasto czasem może przypominać opustoszałe. Właśnie z tych powodów jest to idealny czas, aby wybrać się i zwiedzać zabytki. Umożliwi to ominięcie kolejek oraz swobodny dostęp do każdego miejsca.
  • Wiele muzeów poza sezonem jest darmowe. Dlatego zima to idealny czas na ich zwiedzanie.

hoteltrawa.pl - Twoje miejsce na wczasy nad morzem

Easy Website Builder